P

George MacKay, 32

Pátek, 13. březen 1992
Velká Británie

Biografie

Šelma The Beast
Bertrand Bonello

586.787

Šelma / The Beast, 2023, celovečerní, 146', CA/FR

Umělá inteligence převzala kontrolu nad lidstvem a postavila emoce mimo zákon. Gabrielle proto musí podstoupit zvláštní očistu DNA a vrátit se do svých minulých životů. Ať už procitne v roce 1910, 2014 nebo ve své současnosti roku 2044, pokaždé jí zkříží cestu osudový Louis i tajuplné vědomí blížící se katastrofy. Vizionářské sci-fi Bertranda Bonella na motivy povídky Henryho Jamese vypráví o magnetické přitažlivosti mimo čas a prostor, o strachu milovat i o dystopické budoucnosti, do níž se řítí současný svět. Léa Seydoux a George MacKay oplývají jedinečnou chemií, která je stejně hořlavá jako celuloid a stejně zneklidňující jako úsměvy modrookých panenek.

RežieBertrand Bonello

ScénářBertrand Bonello, Guillaume Bréaud a Benjamin Charbit

ProdukceJustin Taurand a Bertrand Bonello

Hrají Léa Seydoux, George MacKay, Guslagie Malanda, Dasha Nekrasova, Elina Löwensohn,a další

6

1917
Sam Mendes

6818.28878

1917, 2019, celovečerní, 119', GB/US

Držitel Oscara® Sam Mendes, režisér bondovek Skyfall, Spectre a filmu Americká krása, natočil jedinečný epický příběh z první světové války. Na sklonku jednoho z největších válečných konfliktů všech dob dostali dva mladí britští vojáci Schofield (George MacKay) a Blake (Dean-Charles Chapman) zdánlivě nesplnitelný úkol. V nervy drásajícím závodě s časem musí zdolat nepřátelské území a doručit zprávu, která má zabránit smrtícímu útoku na stovky vojáků - mezi ohroženými je i Blakeův bratr.

RežieSam Mendes

ScénářSam Mendes a Krysty Wilson-Cairns

ProdukceSam Mendes

Hrají George MacKay (Lance Corporal Schofield), Dean-Charles Chapman (Lance Corporal Blake), Colin Firth (General Erinmore), Benedict Cumberbatch (Colonel MacKenzie), Mark Strong (Captain Smith),a další

The Secret of Marrowbone
Sergio G. Sánchez

536.640

The Secret of Marrowbone, 2017, celovečerní, 110', ES

A young man and his three younger siblings, who have kept secret the death of their beloved mother in order to remain together, are plagued by a sinister presence in the sprawling manor in which they live.

RežieSergio G. Sánchez

ScénářSergio G. Sánchez

ProdukceBelén Atienza, Álvaro Augustín, J.A. Bayona a Ghislain Barrois

Hrají Charlie Heaton, Anya Taylor-Joy, George MacKay, Kyle Soller, Mia Goth,a další

9

Tohle je náš svět Captain Fantastic
Matt Ross

9787.88372

Tohle je náš svět / Captain Fantastic, 2016, celovečerní, 119', US

Hluboko v lesích mimo civilizaci vychovává svérázný a charismatický otec (Viggo Mortensen) svých šest dětí podle vlastních představ. Jejich život připomíná letní tábor v ráji, plný neotřelých pravidel a her. Dokud nepřijde zpráva, která všechno změní. Začíná překvapivá a zábavná cesta, při které jsou zásady této volnomyšlenkářské rodiny vystaveny zkouškám našeho světa.

RežieMatt Ross

ScénářMatt Ross

Hrají Viggo Mortensen (Ben), George MacKay (Bodevan), Samantha Isler (Kielyr), Nicholas Hamilton (Rellian), Frank Langella,a další