P

Dave Chappelle, 50

Pátek, 24. srpen 1973
Spojené státy

David Khari Webber "Dave" Chapelle, narozený 24. srpna 1973, je americký komik, scenárista, televizní/filmový producent, herec a umělec. Chappellovým prvním filmem byl Bláznivý příběh Robina Hooda (1993), poté se objevoval v menších rolích ve filmech Zamilovaný profesor, Con Air a Modrý blesk. Jeho první hlavní role přišla ve filmu Mazaní hoši (1998). V roce 2003 získal ohlas a popularitu pro svou TV komediální šou Chappelle's Show, ta se vysílala až do jeho náhlého odchodu v roce 2005. Několik "ztracených" epizod bylo odvysíláno v roce 2006. Dodnes je pořad vysílán v reprízách, vzdor malému množství natočených epizod v porovnání s většinou amerických reprízovaných pořadů. Chappelle získal 43. příčku v Comedy Central uvádí: 100 Největších Stand-up komiků všech dob.

Biografie

7

Zrodila se hvězda A Star Is Born
Bradley Cooper

7767.69088

Zrodila se hvězda / A Star Is Born, 2018, celovečerní, 136', US

Bradley Cooper ve filmu hraje hvězdu country Jacksona Mainea, který na začátku ústupu ze slávy objevuje neznámou talentovanou zpěvačku Ally (Stefani Germanotta). Když se oba vrhnou do vášnivého milostného vztahu, Jack přiměje Ally k vystupování v záři reflektorů a katapultuje ji tak ke slávě. Ale když Allyina kariéra zastíní jeho vlastní kariéru, Jack stále obtížněji nese svůj ústup ze slávy.

RežieBradley Cooper

ScénářWill Fetters a Eric Roth

ProdukceBasil Iwanyk, Robert Lorenz, Bill Gerber a Jon Peters

Hrají Bradley Cooper (Jackson Maine), Lady Gaga (Ally), Anthony Ramos (Ramon), D.J. 'Shangela' Pierce, Gabe Fazio,a další