P

Colin Morgan, 38

Středa, 1. leden 1986
Velká Británie

Biografie

Až na konec světa The Dead Don't Hurt
Viggo Mortensen

676.883

Až na konec světa / The Dead Don't Hurt, 2023, celovečerní, 129', MX/GB/US

60. léta 19. století, San Francisco. Svobodomyslná Vivienne (Vicky Krieps) se zamiluje do zamlklého truhláře Holgera (Viggo Mortensen). Po jeho boku se vydává malebnou krajinou nevadských kaňonů a lesů najít svůj vysněný domov. Usídlí se v malém, zdánlivě klidném městečku, které ovládá zkorumpovaný starosta a jeho společníci. Když Holger odchází bojovat do občanské války, zůstává Vivienne sama čelit nástrahám drsného prostředí, do kterého vnáší chaos zejména despotický starostův syn Weston. Druhý režijní počin Vigga Mortensena je nadčasovou romancí dvou fatálně svéhlavých milenců.

RežieViggo Mortensen

ScénářViggo Mortensen

ProdukceViggo Mortensen, Regina García Solórzano a Jeremy Thomas

Hrají Vicky Krieps, Viggo Mortensen, Garret Dillahunt, Danny Huston, W. Earl Brown,a další

9

Korzet Corsage
Marie Kreutzer

9656.68676

Korzet / Corsage, 2022, celovečerní, 113', AT/FR/DE/LU

Císařovna Sissi je módní ikonou a ztělesněním mladistvé krásy. Píše se rok 1877 a blíží se její 40. narozeniny, spoutaná svým postavením i nevybíravou kritikou okolí, však nemá velké důvody k oslavám. Chce si zachovat mladistvý vzhled, a tak uzavírá své tělo do stále pevnějšího korzetu. Jaký by ale mohla žít život, kdyby se oprostila od konvencí a pedantského drobnohledu vídeňského dvora? Režisérka Marie Kreutzer přichází nadčasovým příběhem o odvážně ženě a její nehynoucí touze po svobodě, kterému vévodí Vicky Krieps jako rebelující panovnice, jež se rozhodla vzít osud do vlastních rukou.

RežieMarie Kreutzer

ScénářMarie Kreutzer

ProdukceAlexander Glehr a Johanna Scherz

Hrají Vicky Krieps, Colin Morgan, Finnegan Oldfield, Tamás Lengyel, Alma Hasun,a další

The Happy Prince
Rupert Everett

616.37264

The Happy Prince, 2018, celovečerní, 110', BE/DE/IT/GB

The Happy Prince is the untold story of the last days in the tragic times of Oscar Wilde. A person who observes his own failure with ironic distance and regards the car crash of his life with detachment and humor.

RežieRupert Everett

ScénářRupert Everett

ProdukcePhilipp Kreuzer a Sébastien Delloye

Hrají Rupert Everett (Oscar Wilde), Anna Chancellor (Mrs. Arbuthnott), Julian Wadham (Top Hat), Colin Firth (Reggie Turner), Edwin Thomas (Robbie Ross),a další