P

Benjamin Tuček, 51

Sobota, 15. červenec 1972
Česká republika

Benjamin Tuček (* 15. července 1972 Brno) je český scenárista, filmový režisér a spisovatel. Studoval žurnalistickou fotografii na Fakultě sociálních věd a scenáristiku a dramaturgii na FAMU. Jako asistent režie a vedoucí castingu pracoval u filmu Návrat idiota, jeho celovečerním autorským debutem byl film Děvčátko(2002). Často spolupracuje s Markem Najbrtem a Robertem Geislerem. Vydal také sbírku povídek VKV (Velmi krátké vlny) a hraje na klávesy ve skupině The Ritchie Success.

Biografie

Mars
Benjamin Tuček

354.0

Mars, 2018, celovečerní, 85', CZ

Mars je vztahová romance o láskách, přátelstvích, nadějích a obavách, které sbíráme celý život na Zemi a pak si je odneseme na jinou planetu. Ale i tam nás stahují k zemi, tedy k Marsu. Gravitace prostě funguje všude, jak už všichni vědí, protože doba, kdy byla rudá planeta v módě, dávno minula. Marťanskou vědeckou stanici udržuje v nouzovém režimu zastaralý robot Bot, ponechaný kdysi na Marsu svému osudu. Přežil pět velkých prachových bouří, četl jen komiks o Indiánech a několikrát ho trefil blesk. Už nechce být sám. Ale místo náhradních dílů přiletí česká výprava. Turisty přivádí různé důvody, někteří se na Marsu chtějí oženit, jiní jsou přesvědčení, že se účastní dobrodružné reality show. Členové expedice jsou tak rozdílné osobnosti, že to mezi nimi brzy začne skřípat a robot Bot zatouží po době, kdy lety na Mars dávno vyšly z módy.

RežieBenjamin Tuček

ScénářBenjamin Tuček a Tereza Nvotová

ProdukceBenjamin Tuček a Zdeněk Janáček

Hrají Petra Nesvačilová, Tereza Nvotová, Halka Třešňáková, Jiří Havelka, Tomáš Jeřábek,a další

Prezident Blaník
Marek Najbrt

646.3

Prezident Blaník, 2018, celovečerní, 90', CZ

Hlavní hrdina filmu Tonda Blaník ohlásil prezidentskou kandidaturu, v kampani slíbil například máslo a lithium do každé rodiny nebo korupci dostupnou pro všechny a sehnal i sto tisíc podpisů. Kandidaturu na Hrad však nakonec nepodal, když se jeho asistentovi Žížalovi nepodařilo doručit včas podpisové archy na ministerstvo vnitra. Přesto Tonda Blaník pokračuje ve snaze zachránit českou zemi a ukázat jejím obyvatelům, jak se mít líp. Celovečerní film navazuje na úspěšný seriál Kancelář Blaník.

RežieMarek Najbrt

ScénářMarek Najbrt, Benjamin Tuček, Tomáš Hodan a Robert Geisler

ProdukceMilan Kuchynka a Pavel Strnad

Hrají Marek Daniel (Blaník), Michal Dalecký (Žížala), Halka Třešňáková (Lenka), Jakub Železný, Tomáš Sedláček,a další