P

Amanda Seyfried, 37

Úterý, 3. prosinec 1985
Spojené státy

Americká herečka, zpěvačka-skladatelka a bývalá dětská modelka. Svou hereckou kariéru zahájila v patnácti letech.

V roce 2004 debutovala Amanda filmem Mean Girls, ve kterém hrála Karen Smith. Její další role byly v nezávislých filmech Nine Lives a Alpha Dog. Zahrála si také v televizním pořadu stanice UPN, Veronica Mars (2004-2006). Potom nastal průlom v její kariéře, když ztvárnila Sophie Sheridan v hudebním filmu Mamma Mia!. Její další úspěšné hlavní role byly například ve snímcích Pokušení (2010), Milý Johne (2010), Dopisy pro Julii (2010), Vyměřený čas (2011), Červená Karkulka (2011), Bídníci (2012) a Lovelace (2013). Wikipedia

Biografie

4

Anon
Andrew Niccol

4626.13654

Anon, 2018, celovečerní, 100', DE/US

Clive Owen hraje detektiva, který žije ve světě, kde neexistuje soukromí či anonymita. Životy všech jsou transparentní, vysledovatelné a kontrolované příslušnými orgány. Vypadá to na konec zločinnosti. Avšak když narazí na mladou ženu (Amanda Seyfried), o které nejsou vedeny žádné záznamy, začne si uvědomovat, že to nemusí být konec zločinnosti, ale teprve začátek.

RežieAndrew Niccol

ScénářAndrew Niccol

ProdukceAndrew Niccol

Hrají Amanda Seyfried (holka), Clive Owen (Sal Frieland), Colm Feore (Charles Gattis), Sonya Walger (Kristen), Mark O'Brien (Cyrus Frear),a další

Zoufalství a naděje First Reformed
Paul Schrader

697.19485

Zoufalství a naděje / First Reformed, 2017, celovečerní, 113', US

Ernst Toller (Ethan Hawke) je nešťastný kněz z malého historického kostela na severu státu New York, jehož život se radikálně změní po setkání s Mary (Amanda Seyfried) a jejím manželem Michaelem, labilním ekologickým aktivistou. Prázdný kostel a stále silnější pocit, že svět se řítí vstříc katastrofě, Tollera donutí pustit se do nebezpečného podniku s nadějí, že se mu konečně podaří získat zpět nahlodanou víru a naplnit své poslání – napravit křivdy, které se kolem něj dějí.

RežiePaul Schrader

ScénářPaul Schrader

ProdukceVictoria Hill, Christine Vachon a Gary Hamilton

Hrají Ethan Hawke, Amanda Seyfried, Philip Ettinger, Michael Gaston, Cedric the Entertainer,a další

Pan
Joe Wright

545.72636

Pan, 2015, celovečerní, 111', US

Pan (Levi Miller) je nezkrotný uličník, ale bezútěšné prostředí londýnského sirotčince, ve kterém strávil celý svůj život, není pro takového chlapce to nejvhodnější místo. Až jednou v noci se stane něco neuvěřitelného – Pan opustí sirotčinec a ve své fantazii se ocitne ve fantaskním světě pirátů, válečníků a pohádkových bytostí obývajících Zemi Nezemi.

RežieJoe Wright

Hrají Levi Miller (Petr Pan), Hugh Jackman, Garret Hedlund, Rooney Mara, Cara Delevingne,a další