Pinbacker ~ Seth Rogen

Seth Rogen, 38
☀ Čtvrtek, 15. duben 1982

, a

Kanadský stand-up komik, herec, producent, režisér, scenárista a dabér. Rogen začal svou kariéru v provedení stand-up komedií, během jeho dospívání. V roce 1998 vyhrál amatérskou komediální soutěž ve Vancouveru. Zatímco stále žil ve svém rodném městě ve Vacouveru, dostal malou roli v Machři a Šprti.

Krátce poté, co se Rogen přestěhoval do Los Angeles kvůli jeho roli, byli Machři a Šprti oficiálně zrušeni po první sérii pro nízkou sledovanost. Později dostal roli na krátkou dobu v Kolej základ života, který si ho také najal jako kmenového autora. Po tom, co se dostal do finální sezóny Da Ali G Show jako kmenový autor, dostal Seth Rogen a ostatní autoři cenu Emmy.

Poté byl Rogen veden Juddem Apatowem směrem k filmové kariéře. Byl obsazen do hlavní vedlejší role v režijním debutu Judda Apatowa 40 let panic, kde byl koproducent. Dostal kritickou chválu za svůj výkon, Universal Pictures souhlasili že jej obsadí do celovečerních filmů Judda Appatowa, Zbouchnutá a Komici. Rogen a jeho komediální partner a přítel od dětství Evan Goldberg je spoluautorem filmůSuperbad, Travička zelená a Apokalypsa v Hollywoodu. Také pracoval na hlasu pro filmy Horton, Kung Fu Panda, Monstra vs Vetřelci a Paul. Wikipedia