Pinbacker ~ Trent Reznor

Trent Reznor, 56
☀ Pondělí, 17. květen 1965

Trent Reznor (* 17. května 1965 Mercer, Pensylvánie) je americký hudebník, hudební producent a filmový skladatel. Jako zpěvák a multiinstrumentalista je nejvíce známý jako zakladatel a hlavní skladatel Nine Inch Nails, kterou založil v roce 1988. Jeho první deska Pretty Hate Machine byla vydána v roce 1989, byla komerčně a kriticky úspěšná. Od té doby vydal osm studiových alb.

Reznor v osmdesátých letech hrál se skupinami jako Option 30, The Urge, The Innocent či Exotic Birds. Mimo Nine Inch Nails se produkuje také alba pro skupinu Marilyn Manson či Saula Williamse. Reznor a jeho manželka Mariqueen Maandig jsou členy post-industrialní skupiny How to Destroy Angels, ještě s Atticus Rossem a dlouhodobým členem Nine Inch Nails Robem Sheridanem.

Reznor a Ross složili mnoho soundtracků pro filmy Davida Finchera. The Social Network (2010), Muži, kteří nenávidí ženy (2011) a Zmizelá (2014). Vyhráli ocenění Akademie pro nejlepší filmový soundstrack za The Social Network a Grammy za Muži, kteří nenávidí ženy. Wikipedia