P

Queer Kino

Queer Kino je distribuční značkou filmového festivalu Mezipatra (Mezipatra z.s.), která od července 2019 zajišťuje distribuci zahraničních filmů s LGBTQ+ tématikou do českých kin.

Distribuované snímky

Lola
Laurent Micheli

726.771

Lola, 2019, celovečerní, 90', BE/FR

Být svobodná a na nikom závislá je životním krédem dospívající Loly. Její představa však naráží na maloměšťáckou povahu otce, pro kterého je idea tradičního rodinného štěstí nedotknutelná. Skutečnost je ale složitější. Ve chvíli, kdy se Lola postaví za sebe, přestává pro otce existovat. Světy obou hrdinů se opět prolnou se zprávou o úmrtí jejich milované matky a manželky, aby společně splnili její poslední přání. Podaří se jim znovu vybudovat vztah, nebo je nová situace nijak nepoznamená? Vydejte se na cestu za odpuštěním v emocemi nabité road movie Lola od belgického režiséra Laurenta Micheliho. Emocionální proměnu hrdinky přesvědčivě ztvárnila začínající trans herečka Mya Bollaers, která byla za svůj výkon nominována na řadu filmových evropských cen a získala významnou cenu Magritte Award pro nejlepší herečku.

RežieLaurent Micheli

ScénářLaurent Micheli

ProdukceBenoît Roland

Hrají Benoît Magimel, Mya Bollaers, Els Deceukelier, Sami Outalbali, Jérémy Zagba,a další

Matthias & Maxime
Xavier Dolan

716.86360

Matthias & Maxime, 2019, celovečerní, 119', CA

Matthias a Maxime jsou nerozluční kamarádi už od dětství . Když jsou ale během natáčení studentského filmu vyzváni, aby se políbili před kamerou, vše se náhle promění. Zdánlivě nenarušitelné pouto je znejistěno pochybnostmi, jaké city k sobě opravdu chovají.

RežieXavier Dolan

ScénářXavier Dolan

ProdukceXavier Dolan a Nancy Grant

Hrají Xavier Dolan (Maxime), Harris Dickinson (McAfee), Anne Dorval (Manon), Pier-Luc Funk, Christopher Tyson,a další