P

Pilot Film

Pilot Film
Donská 19
110 00
Prague, CZ
telefon: +42 0724 938 883

[email protected]

Distribuované snímky

Il Boemo
Petr Václav

636.4

Il Boemo, 2022, celovečerní, 140', CZ/IT/SK

Historický velkofilm je inspirovaný skutečným příběhem jednoho z nejvyhledávanějších hudebních skladatelů druhé poloviny 18. století – Josefa Myslivečka. Zavede diváka do slunné Itálie, kde Mysliveček žil, tvořil, stal se legendou, ale také zemřel v zapomnění.

RežiePetr Václav

ScénářPetr Václav

ProdukceJan Macola

Hrají Vojtěch Dyk, Barbara Ronchi, Lana Vlady, Lino Musella, Philippe Jaroussky,a další

Navždy mladí Les Amandiers
Valeria Bruni Tedeschi

834744

Navždy mladí / Les Amandiers, 2022, celovečerní, 126', FR/IT

Příběh se odehrává v 80. letech 20. století. Stelle, Victorovi, Adèle, Etiennovi a ostatním ze souboru je dvacet let. Připravují se na přijímací zkoušky do slavné školy, kterou založili Patrice Chéreau a Pierre Romans v divadle Théâtre des Amandiers v Nanterre. Vrhají se po hlavě do života, lásek i hraní. Společně prožijí zlomový životní okamžik i první tragédii.

RežieValeria Bruni Tedeschi

ScénářValeria Bruni Tedeschi, Noémie Lvovsky a Agnès de Sacy

ProdukcePatrick Sobelman a Alexandra Henochsberg

Hrají Louis Garrel, Nadia Tereszkiewicz, Micha Lescot, Vassili Schneider, Alexia Chardard,a další

Vysoká dívka Дылда
Kantemir Balagov

727.29384

Vysoká dívka / Дылда, 2019, celovečerní, 137', RU

Rok 1945, Leningrad. Obléhání města trvalo neuvěřitelných 900 dní. Válka zdevastovala celé město i její obyvatele. Mezi zoufalými obyvateli dochází k vraždám, rabování a kanibalismu. V tomto pekle hledají dvě mladé ženy cestu, jak znovu začít žít mezi ruinami zničeného města.

RežieKantemir Balagov

ScénářKantemir Balagov

ProdukceAlexandr Rodňanskij a Sergej Melkumov

Hrají Viktorija Mirošničenko (Iya Sergueeva), Vasilisa Pěrelygina (Masha), Timofej Glazkov (Pashka), Igor Širokov (Sasha), Ksenia Kutěpova (Lyubov Petrovna),a další

Žaluji! J'Accuse
Roman Polanski

767.256

Žaluji! / J'Accuse, 2019, celovečerní, 132', FR/IT

V roce 1894 je důstojník francouzského generálního štábu Alfred Dreyfus nepravdivě obviněn z velezrady a odsouzen k doživotí. Tato událost vstoupila do historie jako Dreyfusova aféra.

RežieRoman Polanski

ScénářRobert Harris a Roman Polanski

ProdukceAlain Goldman

Hrají Jean Dujardin, Louis Garrel, Emmanuelle Seigner, Mathieu Amalric, Melvil Poupaud,a další

6

Mimořádná zpráva
Tomáš Bojar

667

Mimořádná zpráva, 2018, dokumentární, 75', CZ

Když je novinářům odepřen přístup k aktuálnímu dění, jen to rozdráždí jejich hlad po informacích. Podobně tomu bylo v březnu roku 2017, kdy stávající český prezident hodlal oznámit, zda bude znovu kandidovat na svou funkci; učinil tak však na Pražském hradě v přítomnosti úzkého okruhu příznivců a přátel. Novináři neměli být vpuštěni. Dokumentarista Tomáš Bojar, jenž vždy šije formální koncept filmu zkoumané látce na míru, zpovzdálí sleduje dychtivý jednodenní hon dvou českých redakcí za touto mimořádnou zprávou. Zároveň s elegancí poukazuje na publicistický rozměr „objektivního“ zpravodajství, do kterého chtě nechtě prosakují názory a postoje konkrétních lidí.

RežieTomáš Bojar

ScénářTomáš Bojar

ProdukceTomáš Bojar

Kiruna - překrásný nový svět Kiruna 2.0
Greta Stocklassa

647.0

Kiruna - překrásný nový svět / Kiruna 2.0, 2018, celovečerní, 87', CZ

Bezmála apokalyptický obraz oblasti doslova pohlcované těžebním průmyslem ukazuje dokument pozorující titulní severošvédské město, jehož část se propadá kvůli těžbě v nedalekém dole na železnou rudu. Vedení důlní společnosti se rozhodlo nezastavit výnosnou těžbu a obyvatele ohrožených čtvrtí přestěhovat. Režisérka z natáčení ve městě za polárním kruhem i přímo v důlním prostředí vytěžila uhrančivé filmové obrazy a na příkladu tří protagonistů, nyní žijících ve zvláštním mezičase, nápaditě otevírá témata přesidlování, tradice a vztahu k určitému místu.

RežieGreta Stocklassa

ScénářGreta Stocklassa

ProdukceMichal Kráčmer a Veronika Kührová

8

Švéd v žigulíku
Petr Horký

8726.5

Švéd v žigulíku, 2017, dokumentární, 64', CZ

Automobilka Lada v Toljatti měla v sedmdesátých letech západnímu světu ukázat zázrak sovětské prosperity. Byla dokonalou utopií, o které se nikdo neodvážil pochybovat. O více jak čtyřicet let později prodělává miliardy rublů ročně a pomalu se rozpadá. A nikdo se jí neodváží dotknout. Švédský krizový manažer má v upadající továrně předvést zázrak kapitalistického obchodního modelu. Bo Inge Andersson, bývalý voják, který už jednu ruskou automobilku vzkřísil, přichází do Toljatti s malým týmem a velkým cílem. Stát se prvním cizincem, který společnost dovede k zisku. A nikdo se mu neodváží vzdorovat. Zatím. S prvními kroky k záchraně se odhaluje podstata světa kolem. Sovětský sen v nadživotní velikosti za sebou zanechal jen opuštěná letní střediska a provinční vojenské přehlídky. Velké plány pro obyvatele Toljatti nic neznamenají. Co udělají, až jim někdo začne obracet svět vzhůru nohama? Švéd v Žigulíku je příběh o velkých plánech a ještě větší absurditě.

RežiePetr Horký

ScénářPetr Horký

ProdukceMartin Juza

7

Můj život Cukety Ma vie de Courgette
Claude Barras

7817.89985

Můj život Cukety / Ma vie de Courgette, 2016, celovečerní, 70', FR/CH

Devítiletý chlapec s přezdívkou Courgette po náhlé matčině smrti putuje do dětského domova plného sirotků, jako je on. Zvládnout první dny v novém, a jak se Courgettovi zdá, nevlídném prostředí chlapci pomáhá sympatický policista Raymond. Film byl uveden na festivalu v Cannes a oceněn řadou mezinárodních festivalů.

RežieClaude Barras

ScénářCéline Sciamma

Hrají Michel Vuillermoz, Paulin Jaccoud, Natacha Koutchoumov, Adrien Barazzone,a další