P

Marienbad Film

Marienbad Film se v roce 2019 rozhodl udělat další krok, kterým vstupuje mezi distribuční společnosti. Prvními tituly této platformy se staly celovečerní debut Bohdana Karáska Karel, já a ty a francouzská klasika Loni v Marienbadu od Alaina Resnaise. Marienbad Film tak přirozeně doplňuje aktivity Marienbad Film Festivalu, který již čtyři roky zvyšuje povědomí o experimentálním a nezávislém filmu a obohacuje Karlovarský kraj o kulturní akci mezinárodního charakteru, a Mobilního filmového klubu, který v průběhu roku servíruje publiku pečlivě vybrané filmové kousky a věnuje se práci s publikem.

Distribuované snímky

Navždy mladí Les Amandiers
Valeria Bruni Tedeschi

834744

Navždy mladí / Les Amandiers, 2022, celovečerní, 126', FR/IT

Příběh se odehrává v 80. letech 20. století. Stelle, Victorovi, Adèle, Etiennovi a ostatním ze souboru je dvacet let. Připravují se na přijímací zkoušky do slavné školy, kterou založili Patrice Chéreau a Pierre Romans v divadle Théâtre des Amandiers v Nanterre. Vrhají se po hlavě do života, lásek i hraní. Společně prožijí zlomový životní okamžik i první tragédii.

RežieValeria Bruni Tedeschi

ScénářValeria Bruni Tedeschi, Noémie Lvovsky a Agnès de Sacy

ProdukcePatrick Sobelman a Alexandra Henochsberg

Hrají Louis Garrel, Nadia Tereszkiewicz, Micha Lescot, Vassili Schneider, Alexia Chardard,a další

7

Karel, já a ty
Bohdan Karásek

7646.1

Karel, já a ty, 2018, celovečerní, 111', CZ

Saša cítí, že se její vztah s manželem Karlem vyčerpal, a tak od něj na čas odchází. Útočiště nachází u Dušana. Oba se snaží zorientovat ve svých vztazích a vzájemně jsou si v tomto tápání oporou. Celovečerní debut Bohdana Karáska klade důraz na přirozenost dialogů i hereckých výkonů. S neokázalou elegancí a subtilním humorem představuje svět třicátníků, kteří hledají, nacházejí a někdy i ztrácejí přátele i životní partnery. Snímek je pokračováním série „bytových filmů“ (Lucie, 2011, Milostné písně, 2013), jež se pro režiséra staly cestou, jak tvořit navzdory neexistenci finanční podpory. Limity nízkého rozpočtu obrací ve svůj prospěch a zanechává tak za sebou, v prostředí české kinematografie, unikátní stopu.

RežieBohdan Karásek

ProdukceBohdan Karásek

Hrají Jenovéfa Boková, Miloslav König, Marie Švestková, Petra Nesvačilová, Vít Klusák,a další