P

Indigo Film

Indigo Film je nová distribuční a produkční společnost Igora Konyukova. Navazuje na více než dvacetiletou tradici společnosti Hollywood Classic Entertainment, která obdržela Českého lva za Nejlepší zahraniční film za tyto tituly: Mluv s ní (2002), Zlomené květiny (2005), Volver (2006), Nedotknutelní (2012). Igor Konyukov se jako producent podílel na sedmi českých filmech (Kajínek, V peřině, Hodinový manžel a další).

„Naším cílem je uvádět na český a slovenský trh atraktivní a kvalitní tituly, a to jak české, tak zahraniční. Filmy uvádíme nejen do kin, ale i na DVD a Blu-ray," konstatuje majitel Indigo FilmIgor Konyukov. Indigo Film spolupracuje se zahraničními společnostmi MediaPro, Lionsgate, Gaumont a dalšími. Jednatelkou společnosti je Martina Sejková, své dlouholeté zkušenosti z produkce a distribuce do týmu přináší Stanislav Dvořák (DD Promotion) a Jakub Volák (Magic Box, Bontonfilm). Indigo Film má tak našlápnuto dostat se do čela filmových distributorů nezávislých titulů.

Mezi tituly, které letos chystáme do distribuce, mj. patří Druhá míza (Danny Collins), Sejmi prezidenta (Big Game), Muminci na Riviéře (Moomins on the Riviera), Andílek na nervynebo Vánoční kameňák.

Distribuované snímky

Navždy mladí Les Amandiers
Valeria Bruni Tedeschi

834744

Navždy mladí / Les Amandiers, 2022, celovečerní, 126', FR/IT

Příběh se odehrává v 80. letech 20. století. Stelle, Victorovi, Adèle, Etiennovi a ostatním ze souboru je dvacet let. Připravují se na přijímací zkoušky do slavné školy, kterou založili Patrice Chéreau a Pierre Romans v divadle Théâtre des Amandiers v Nanterre. Vrhají se po hlavě do života, lásek i hraní. Společně prožijí zlomový životní okamžik i první tragédii.

RežieValeria Bruni Tedeschi

ScénářValeria Bruni Tedeschi, Noémie Lvovsky a Agnès de Sacy

ProdukcePatrick Sobelman a Alexandra Henochsberg

Hrají Louis Garrel, Nadia Tereszkiewicz, Micha Lescot, Vassili Schneider, Alexia Chardard,a další

Slídil Nightcrawler
Dan Gilroy

787.89576

Slídil / Nightcrawler, 2014, celovečerní, 117', US

Příběh vypráví o mladíkovi Lou Bloomovi (Jake Gyllenhaal), který se snaží prosadit jako novinář. Nedaří se mu najít uplatnění v již zavedených agenturách a tak se vrhne na vlastní pěst do pátrání po stopách zločinu. Pro atraktivní novinářský materiál se neštítí udělat cokoliv.

RežieDan Gilroy

ScénářDan Gilroy

Hrají Jake Gyllenhaal (Louis Bloom), Bill Paxton (Joe Loder), Rene Russo (Nina Romina), Riz Ahmed (Rick), Ann Cusack (Linda),a další