P

Aerofilms

Společnost Aerofilms je českou filmovou distribuční společností, která vznikla rozšířením aktivit dvou největších pražských artových kin – Aero a Světozor.

Aerofilms se orientuje na hodnotné a atraktivní hrané i dokumentární filmy, které bude na území České i Slovenské republiky distribuovat v kinech, na DVD a nabízet k televiznímu vysílání. Filmy distribuované pod hlavičkou Aerofilms pocházejí z nejrůznějších teritorií a neomezují se pouze na současnou tvorbu.

Při výběru filmů a jejich uvedení se Aerofilms spoléhá především na své dlouholeté zkušenosti z provozování úspěšných artových kin a na blízkost a znalost „svého" publika. Detailní znalost lokálního prostředí usnadňuje společnosti Aerofilms výchozí pozici při jednáních s kiny a potenciálními partnery distribučních aktivit. Aerofilms se podílí na zakládání speciální DVD edice, v nichž na český trh bude uvádět některá mimořádná filmová díla v nadstandardně kvalitním provedení.

Distribuované snímky

4

Podezřelá 헤어질 결심 Heeojil gyeolsim
Chan-wook Park

4727.39484

Podezřelá / 헤어질 결심 Heeojil gyeolsim, 2022, celovečerní, 138', KR

Hae-joon (Hae-il Park) pracuje jako detektiv. Je velmi zdvořilý a při práci se stává vášnivým vyšetřovatelem. Začne se věnovat vyšetřování neobvyklému úmrtí v místních horách. Při práci na případu potkává mladou manželku zesnulého jménem Sae-rae (Wei Tang). Nejenom že ji Hae-joon podezřívá z vraždy, ale postupně se o ní začne zajímat i jinak.

RežieChan-wook Park

ScénářSeo-kyeong Jeong a Chan-wook Park

ProdukceChan-wook Park

Hrají Hae-il Park, Wei Tang, Jeong-hyeon Lee, Kyeong-pyo Ko, Yong-woo Park,a další

4

Hranice lásky
Tomasz Wiński

4655.8

Hranice lásky, 2022, celovečerní, 95', CZ/PL

Hana (Hana Vagnerová) začíná cítit, že její vztah s Petrem (Matyáš Řezníček) se pohybuje v příliš zajetých kolejích. Rozhodne se ho tedy osvěžit a začne s Petrem sdílet své erotické představy a tajné sny. Od vyprávění je pak už jen krůček k činům. Ke zkoumání vlastní intimity, k zážitkům s jinými partnery a ke stále intenzivnějšímu hledání hranic, za které se dá v lásce a sexu zajít. Experiment se svobodou se však může snadno vymknout z rukou...

RežieTomasz Wiński

ScénářTomasz Wiński, Petra Hůlová, Hana Vagnerová a Kasha Jandáčková

ProdukceTereza Nejedlá, Tomasz Wiński a Jiří Konečný

Hrají Hana Vagnerová, Matyáš Řezníček, Eliška Křenková, Martin Hofmann, Lenka Krobotová,a další

7

Trojúhelník smutku Sans filtre
Ruben Östlund

7837.96963

Trojúhelník smutku / Sans filtre, 2022, celovečerní, 142', FR/DE/SE/GB

Pár modelů, Carl (Harris Dickinson) a Yaya (Charlbi Dean Kriek), je pozván na luxusní plavbu. Když se jachta potopí, ocitnou se na opuštěném ostrově se skupinou miliardářů a uklízečkou. V boji o přežití se převrací zavedená hierarchie, protože uklízečka je jediná, kdo umí rybařit...

RežieRuben Östlund

ScénářRuben Östlund

ProdukceErik Hemmendorff a Philippe Bober

Hrají Woody Harrelson, Harris Dickinson, Charlbi Dean Kriek, Oliver Ford Davies, Zlatko Buric,a další

4

A pak přišla láska...
Šimon Holý

469

A pak přišla láska..., 2022, celovečerní, 85', CZ

Psycholožka Kristýna (Pavla Tomicová) zoufale hledá lásku a štěstí. Rozhodne se proto odjet se svou dospělou dcerou Sárou (Sara Venclovská) na ozdravný víkend za kartářkou Zdenou (Tereza Hofová). Skrze pochybné rodové léčení a výklady karet zjistí víc nejen o svém problematickém vztahu k okolí, ale i ke své dceři a sobě samotné. Přijde na konci uzdravování konečně i láska?

RežieŠimon Holý

ScénářEliška Soukupová, Tereza Hofová, Sara Venclovská, Pavla Tomicová a Šimon Holý

ProdukceJan Syruček a Šimon Holý

Hrají Pavla Tomicová, Sara Venclovská, Tereza Hofová, Eliška Soukupová,a další

7

Men
Alex Garland

7556.16865

Men, 2022, celovečerní, 100', US

Harper (Jessie Buckley) odjíždí na malebný anglický venkov odpočinout si a srovnat si myšlenky po nedávné tragédii v osobním životě. Okolní příroda však působí značně zneklidňujícím dojmem a Harper má neodbytný pocit, že ji kdosi či cosi zpoza stromů sleduje. Co nejdříve vypadá jako plíživý děs, se brzy promění v opravdovou noční můru. Vizionářský režisér Alex Garland se ve své horečnaté vizi vydává do nejtemnějších zákoutí lidské mysli a přichází s originálním mysteriózním hororem plným hutné atmosféry a neotřelých režijních nápadů.

RežieAlex Garland

ScénářAlex Garland

ProdukceAllon Reich, Andrew Macdonald a Eli Bush

Hrají Jessie Buckley, Rory Kinnear, Paapa Essiedu, Gayle Rankin, Sonoja Mizuno,a další

7

Díra Il buco
Michelangelo Frammartino

7666.778

Díra / Il buco, 2022, celovečerní, 93', FR/DE/IT

Píše se rok 1961. Zatímco sever Itálie je v průmyslovém rozpuku, jih zůstává stále opuštěným venkovem. Skupina jeskyňářů z bohatého severu přijíždí do vesnice kousek od Neapole, aby se nepozorovaně vydala prozkoumat jeden z nejhlubších jeskynních systémů v celé Evropě. Výprava vybavená nejnovějšími technickými vymoženostmi, která se rozhodla svést odvěký boj člověka s přírodou, však zraku okolní krajiny a místních obyvatel může uniknout jen těžko. Film Michelangela Frammartina je meditativním zážitkem, v kterém z hlubin tajemné propasti vyvstávají mementa minulosti a čas plyne v poklidném tempu zelených kalábrijských plání. Z filmového festivalu v Benátkách si snímek odnesl Zvláštní ocenění poroty.

RežieMichelangelo Frammartino

ScénářMichelangelo Frammartino

Planeta Praha
Jan Hošek

80

Planeta Praha, 2022, celovečerní, 85', CZ

Kolik „obyvatel" má Praha? Tvůrci oceňovaného filmu Planeta Česko se tentokrát vydali na výpravu do betonové džungle hlavního města. Vedle nás lidí tu žijí nečekaní zvířecí sousedé, jejichž každodenní dobrodružství filmaři zaznamenali díky nejmodernějším technologiím z výjimečné blízkosti. Kde se v Praze vzali majestátní mufloni? Co si počne slípka zelenonohá, které nutrie bere možnost ke hnízdění? Do jaké zimní skrýše se na Petříně schová roztomilý plch? A co roháč, najde svou partnerku v nočním reji zahradní restaurace? Vydejte se na vzrušující výpravu pro celou rodinu za desítkami dalších zvířecích hrdinů, kteří tajně žijí v naší metropoli.

RežieJan Hošek

ProdukceRadim Procházka

Hrají Jiří Macháček,a další

5

PSH Nekonečný příběh
Štěpán Vodrážka

576

PSH Nekonečný příběh, 2022, dokumentární, 70', CZ

Českou hudební legendu Peneři strýčka Homeboye neboli PSH zná v České republice snad každý. Jací jsou ale ve skutečnosti dnes už kluci na prahu středního věku Orion, Vladimir 518 a Mike Trafik? Vznik přelomového alba „Repertoár“, dodnes považovaného za milník českého rapu a jednu z nejlepších desek vůbec, posun k elektronice nebo testování maximálních možností hudebního showbyznysu i sebe sama - to je základ filmu o kapele PSH. Ta si fanoušky získala autenticitou, vtipem i tvrdou prací a stále se drží na vrcholu díky lásce k hudbě a nerozlučnému přátelství. Nejznámější čeští rappeři se v překvapivě otevřeném a velmi osobním dokumentu se spoustou dosud nepublikovaných záběrů a soukromých archivů nebojí jít na dřeň a být stejně upřímní jako jejich hudba. Zdá se, že příběh PSH jen tak neskončí.

RežieŠtěpán Vodrážka

ScénářPetr Cífka

ProdukceJakub Košťál a Vratislav Šlajer

Hrají Michal Opletal, Vladimír Brož, Michal Řepka,a další